Ötödik szülött tündérkénk a legkisebb súlyú az alomban, a maga “kis” 480 grammjàval
(Csak a különbség végett: a raptor falkában ez a méret volt kb a legnagyobb súly, igaz, ott tízen voltak, más anyukàtól) Neve: Golden Heart Helper Call Me Little and Strong – Grèti Szalag színe: Lila
Véleményem szerint egy gyógypedagógus legfőbb ismérve és erènye a jó megfigyelőképesség. Ha ez meg van, máris átlàtod az előtted álló gyermek kis lelkét, értelmét, képességeit és rögtön fejlesztő feladatok és játékok milliói jutnak eszedbe, hogyan is illeszd rá, hogyan differenciáld és milyen “szàlon” juss el a szívèig,… mert ez is nagyon fontos, nem csak a fejlesztés és annak sikeressége! Tenyésztőkènt hasonlóképpen teszem a dolgom: megfigyelem őket az első naptól kezdve, egyesével.
Gréti gyengén érkezett e Világra, segítettem megtalálni a táplálék forrását is, mert nem sikerült magától rögtön rájönnie, hogyan kell tejcsihez jutni. Ezt én az első 3 napban 0-24 csináltam a Férjem segítségével, aki éjjeli műszakban váltott mindvégig. Ő jutott mindig elsőre tejcsihez, gondoskodtam róla, hogy véletlen se már üresedő didkókra kerüljön, hanem nyugodtan szervízelje ki magát egy teljesen teli “demizsonból”. Figyeltem a súlyát, emelkedik e, stagnàl e, vagy csökken? Szerencsére már másnap 610 gramm volt.
Szándékosan mindig egyre kevesebbet segítettem neki, hogy legyen magától önálló. Az első 9 napjàig csak rajtam vagy Párnàn (tejkóma) aludt. Viki is segített, utánozott, énekelt, a maga módján.
Miután elkezdett kinyílni a kis szeme és látni – hallani kezdett, világossá vàlt számomra, hogy nagyon szépen fejlődik és alkalmazkodik a környezetéhez. Iszonyú sebességgel behozta azt, amit úgy érzem rajta/benne nem láttam idáig, amiket a testvérein viszont igen.
~ 4 hetes korra már utolérte a tesói súlyát, bőven 3 kg felett volt stabilan mindenki. ~ 5 hetes kora után éreztem azt igazán, hogy végre beérett a sok beletett energia és figyelem, mert egy nagyon jó szívű, mindenkire nyitott, bàjos, aktív, tündéri, vidám kiskutya lett, aki nem fèl, nem ijedős (bár ilyenről szó sem volt eddig sem), de nem is too much’, az embereket pedig nettóba imádja, igényli és csakis a lábadnál alszik a legjobbat.
~ Szerencsére a testvérei sem voltak vele szemben erősködőek, 100% biztos voltam abban, hogy dominancia és agresszió ebben az alomban nem lesz, így igazából a jó és biztonságos környezet is segítette a fejlődését
De a nonplusultra visszajelzés számomra nem feltétlen csak az volt, ami fejlődést láttam Grètin a 9 hét alatt, hanem amit tegnap írt a GazdiAnyuja.
(Csatolom kommentben is) Gréti amit kapott élete első 9 hetében, azt Ő már a következő hetekben tovább is adja GazdiAnyuja segítségével olyan felnőtt férfinek, aki lehet(ne) tízszer erősebb és nagyobb tőle, mégis Gréti lelke, kisugárzása, jelenléte, szeretete (nevezhetjük akárhogy, mert mindenhogy GRÉTI) az, ami egy olyan életszakaszban segíti könnyebbé varázsolni a gondolatokat és érzéseket, amikor minden terhelt és összetett, amikor egy pillanatnyi nyugalom és feltétel nélküli szeretet felbecsülhetetlen értéket jelent. (A komment alatti képen kihangsúlyoznám azt is, hogy hol fekszik ilyen nyugodtan Gréti, amit a GazdiAnyuja is rögtön észrevett!) Gréti minden mozdulatával, tekintetével és szeretetével emlékeztet bennünket arra, hogy a legnagyobb erő a legfinomabb, legőszintébb érzelmekben rejlik, és hogy a legnagyobb ajándék, amit adhatunk, a jelenlét, a másokra való odafigyelés és a feltétel nélküli szeretet.
Gréti alkalmas a kölyök teszt alapján terápiás és segítő célokra, melyet már most kamatoztat GazdiAnyujával hivatásàban. Köszönöm a képeket és együttműködést Maulis Ilona és Holló-Vanczer Orsolya. Hálás vagyok értetek!
A kölykök 6-7 hetes kor közötti alomtesztjét az Aktív Mancsok Segítőkutyás Egyesület habilitàciós kutyakikèpző önkéntesei vègeztèk Budapestről érkezve, melyről videó és írásbeli értékelő kölyök mappa is született, amiből utóbbit a Gazdik is kézhez kaphattak nyomtatott formában, oktató és tenyésztői tanácsokkal a következő hetekre lebontva.


